Sport

Edhe tri klube i shtohen garës për Armando Brojën

Leeds United, Everton dhe Wolves janë tri klubet e fundit që i shtohen garës për të transferuar sulmuesin e Chelseat, Armando Brojën, sipas “TEAMTalk”. Sulmuesi shqiptar, i cili po shkëlqen këtë sezon i huazuar te Southamptoni duke shënuar 7 gola (5 në…
Sport

Ulpiana në bisedime edhe me dy futbollistë

Ulpiana po dëshiron që të ofrojë sa më shumë lojtarë në afatin kalimtar dimëror. Deri tani kanë ardhur Lekaj, Esosa, Avdulli, Franic, Fagiouli dhe Thaçi. Por kryesia e klubit dëshiron të marrë lojtarë sa ma kualitativ nuk ndalet me kaq. Duke përfituar nga…
Sport

Rrahmani: Më kritikuan se jam kosovar

Reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahmani, është duke kaluar në një formë mjaft të mire te Napoli, duke siguruar një vendi në formacionin titullar, shkruan Zeri.info. Madje, mbrojtësi ka qenë edhe pjesë e formacionit të muajit në Seria A, falë paraqitjeve të…
Sport

Presidenti i FIFA-s i dërgon letër Armand Dukës

Situata e ndodhur kohët e fundit me Presidentin e Federatës së Futbollit Shqiptarë, Armando Duka dhe Bashkisë së Tiranës, ka tronditur të gjithë opinionin shqiptarë por jo vetëm. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka shprehur të gjithë mbështetjen e…