Sport

Zyrtare: Futbollisti i Llapit transferohet te skuadra Turke

Futbollisti Valmir Veliu edhe zyrtarisht nga sezoni i ri do të luaj në kampionatin Turk, te skuadra e Gzintepit. Trasnferimin e tij e ka konfirmuar edhe ish skuadra Kosovare, Llapi, përmes një njoftimi në Facebook, transmeton Indeksonline. Në njoftimin e klubit të…
Sport

Zyrtare: Ulpiana bëhet me kryetar të ri të klubit

KF Ulpiana është bërë me kryetar të ri të klubit. Skuadra lipjanase e cila ra nga elita e futbollit kosovar, ka zgjedhur të parin e klubit. Është legjenda e futbollit lipjanas dhe kosovar, Jeton Gashi që ka marrë besimin nga delegatët për ta marrë në dorë…