Sport

Vedat Muriqi – Mallorca, lajmi i fundit vjen nga Spanja

Mediat spanjolle dhe ato italiane raportojnë se Vedat Muriqi është një hap larg për t’iu bashkuar Mallorcës. “Tutoomercatoweb” raporton se sulmuesi i Kombëtares së Kosovës pritet të transferohet te Mallorca në formë huazimi me të drejtë të blerjes…
Sport

Dukagjini zhvilloi miqësoren e radhës me skuadrën bullgare

Skuadra e Dukagjinit duket shumë aktive në përgatitjet që po i zhvillon në Antalia të Turqisë. Klinasit kanë zhvilluar sot miqësoren e katërt në Turqi derisa janë përballur me skuadrën bullgare Hebar. Takimi u mbyll me rezultat 1:1. “Sot është…
Sport

Zyrtare: Megzon Visoka trajner i Flamurtarit

Skuadra e Flamurtarit në stinorin pranveror do të jetë më trajner të ri, shkruan Demokracia.com. Megzon Visoka ka marrë drejtimin e skuadrës kuqezi nga Prishtina. Lajmi është bërë i ditur nga vet skuadra e Flamurtarit. “Megzon Visoka kthehet në shtëpi ku…
Sport

Zyrtare: Onix nënshkruan me sulmuesin e njohur kosovar

FC Onix sot ka prezantuar transferimin e ri gjatë afatit kalimtar të janarit. Skuadra nga Banja ka arritur marrëveshje ne sulmuesin e njohur kosovar, Almedin Murati, shkruan Gazeta Olle. Murati është sulmues i dëshmuar në futbollin kosovar, së fundmi ka qenë…
Sport

Lajm pozitiv për tifozët spanjollë

Ndizet drita jeshilë për tifozët në Spanjë. Një nga ndeshjet më të luftuara në La Liga do të ketë mundësinë të luhet me tifozë në shkallët e stadiumit. Barcelona-Atletico Madrid ndeshja e madhe e planifikuar për 6 shkurti, duhet të luhet me “Camp…
Sport

Southamptoni përgatit ofertë për të mahnitshmin Armando Broja

Southamptoni është duke e përgatitur një ofertë prej rreth 30 milionë eurove për sulmuesin shqiptar të Chelseat, Armando Broja. Përfaqësuesi i Shqipërisë Broja është duke e kaluar këtë sezon në huazim të Southamptoni dhe deri tani ka lënë mbresa të…
Sport

Futbollisti i Kosovës, Idriz Voca bëhet me skuadër të re

Forma e mesfushorit të Kombëtares së Kosovës, Idriz Voca, duket në rënie. Pas një aventure jo të mirë në Turqi, Voca ka vendosur që karrierën ta vazhdojë në Itali. 24-vjeçari do t’i bashkohet skuadrës, Cosenza që bën gara në Serie B. Ai te Cosenza do…