Sport

Karius është nëna e vakive, i lindur për gabime!

Loris Karius si duket është një portier i lindur për të bërë gabime. Portieri gjerman do të mbahet mend gjatë për gabimet që kishte bërë në finalen e Ligës së Kampionëve ku Reali kishte mposhtur Liverpoolin 3-1, shkruan Reporteri.net Karius tani është…
Sport

Portieri i Trepçës ’89: Jam diagnostikuar me tumor në lukth

Njëri ndër portierët më të mirë në Kosovë, Arben Beqiri, po kalon nëpër një periudhë shumë të vështirë. Ai është diagonistikuar me tumor në lukth dhe ka nisur kimioterapinë. Duke folur për gazetën, portieri i Trepçës ’89 shprehet optimist që do…
Sport

Zhegrova e nis vitin me super-paraqitje, trullos kundërshtarët

Ylli kosovar, Edon Zhegrova ka filluar vitin 2020 mjaftë mirë. Ai ka kontribuar me një asistim të mrekullueshëm në ndeshjen e sotme të Baselit kundër Dusseldorfit. Basel arriti të fitonte me rezultat 3-2 me golat e Campos, Widmerit dhe Stockerit, mirëpo ai që e…