LajmeZgjedhjet

QNR, ​rinumërohen mbi 58% e vendvotimeve

Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Tashmë kanë mbetur edhe 220 vendvotime të tjera për t’u rinumëruar.Pas kësaj, do të vazhdohet me numërimin e votave me kusht dhe votave…
LajmeZgjedhjet

Mbi 500 vendvotime pritet të shkojnë në rinumërim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të vendosë sot për kërkesën e Qendrës për Numërim dhe Rezultate për rinumërim të vendvotimeve të tjera. Burime të KosovaPress bëjnë të ditur se QNR do të kërkojë rinumërim të mbi 500 vendvotimeve, për çka pritet…
LajmeZgjedhjet

Milaim Zeka pasi nuk arriti të kalojë pragun elektoral

Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka, që nuk ka mundur ta kalojë pragun elektoral për t’u bërë pjesë e parlamentit, ka fajësuar media të caktuara që nuk i kanë dhënë hapësirën e mjaftuar. Në Klan Kosova ai ka thënë se partia e tij dhe ai janë bojkotuar gjatë…
LajmeZgjedhjet

Mbi 15,500 votat e diasporës transferohen në QNR sot

Mbi 15 mijë e 500 zarfe ku gjenden votat e diasporës sot do të zhvendosen nga Ministria e Infrastrukturës për në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Pas ngjarjes së ditës së djeshme ku u helmuan zyrtarë të KQZ-së, ky institucion në një mbledhje me dyer të…
LajmeZgjedhjet

BBC: Partitë opozitare deklarojnë fitoren në Kosovë

BBC ka shkruar për rezultatet e para të zgjedhje parlamentare të Kosovës ku në titull ka vendosur fitoren e dy partive opozitare. Ky medium shkruan edhe për koalicionin e mundshëm mes VV-së dhe LDK-së. Shkrimi i plotë: Partitë e opozitës pretendojnë numrin më…