Show Bizz

LajmeShow Bizz

Fillon spektakli i vërtetë te It’s My Love: Bajrami me Erzën dalin në takim, i han qeni

Emisioni It’s My Love është njëri nga më të shikuarit në vend. Tani gjërat kanë filluar të bëhen më interesant pasi po ndodhin edhe takimet e djemve dhe vajzave që janë pjesë e emisionit, shkruan kosovaime.tv Bajrami me Erzën janë çifti i parë që kanë…
LajmeShow Bizz

Kush sipas Afrim Muçiqit po derdh “lot krokodili” për gurbetqarët?

Këngëtari Afrim Muçiqi ka qenë i ftuari i radhës në emisionin ‘SHOW TIME’, prodhim i Gazetës Online ‘Reporteri.net’ për RTV Dukagjini. Për emisionin, këngëtari ka folur edhe për tubimet elektorale që mbahen në salla dasmash, ndërkohë që dasmat janë…
LajmeShow Bizz

Adriana Matoshi nuk beson ende që është kyqur në politik

Aktorja e njohur, Adriana Matoshi, ka thënë se ende nuk beson se është kandidate për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje. “Nuk jam duke besuar që jam kandidate për deputete”, tha ajo. Maotshi tha se me punë beson që do t’ia dalë ta kryejë punën edhe të…
LajmeShow Bizz

Anita tregon se si e përkëdhel Ramushi

Spikerja e njohur e lajmeve në Radio Televisionin Publik të Kosovës, Anita Muçaj – Haradinaj, ka qenë njëra ndër të ftuarat në emisionin e radhës të “Shiko kush luan”. Në një prej lojërave të këtij emisioni, ajo është gjendur përballë gazetares…
LajmeShow Bizz

Dua Lipa: Gjyshi im u pushua nga puna, s’pranoi kërkesën e serbëve, të falsifikonte historinë e Kosovës

Artistja shqiptare, Dua Lipa, në një intervistë për revistën “Rolling Stone” në Amerikë nuk ka lënë pa përmendur edhe vendlindjen e saj, Kosovën. Ajo ka folur për periudhën kur u transferua në Kosovë, si edhe momentet e tmerrshme që prindërit e saj…
LajmeShow Bizz

Leonora Jakupi mirëpret në Shtëpinë e të Moshuarve dy banore të reja, i befason me prezencën e saj

Muajin e kaluar u bë inaugurimi i Shtëpisë së të Moshuarve “Jetimat e Ballkanit” në fshatin Gjinoc të Suharekës. Ky projekt është realizuar me qëllime humanitare nga bamirësi Halil Kastrati dhe shqiptarët nga mbarë bota që dhurojnë donacione në shoqatën…

Ekonomi

Ekonomi

AKB ka përgaditur 14 kërkesa që do t'i adresohen Qeverisë së Kosovës

Aleanca Kosovare e Bizneseve – AKB mban konferencën per media e cila do te mbahet në sallën e konferencave të AKB-së me temë : 14 kerkesat e AKB-se, bizneseve dhe konsumatoreve deri me 14 shkurt 2021, kur edhe perfundojnë zgjedhjet. Këto kërkesa lidhen me rritjen e mirëqenies qytetare dhe pasurimin dhe implementimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike per vitin 2021. AKB ka…

Sot bëhet nisja e punimeve për zgjerimin e rrugës “Hyrja në Qytetin e Ferizajt”

Sot kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, bashkë me ministrin e Infrastrukturës, Arban Abrashi, do të…
Ekonomi

Pasojat e covid-19-arkëtimet buxhetore rënie me 292 milionë euro në 2020

Ministria e Financave parashikon që të ardhurat buxhetore në vitin 2020 të pësojnë rënie me 7.8 për qind ose 36…
Ekonomi

Hoxhaj, Rimëkëmbja e biznesëve mund të bëhet nga fondi 1 miliard eurosh për

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Enver Hoxhaj, ka vizituar sot disa biznese prodhuese…
EkonomiLajme