Show Bizz

LajmeShow Bizz

Turp në Big Brother VIP: Improvizuan “varrimin” e Einxhel duke i vendosur lule dhe bërë homazhe

Ngjarjet në shtëpinë e Big Brother VIP vazhdojnë të zgjojnë vëmendjen e publikut në media. Së fundmi, një nga ngjarjet më të komentuara është kthyer lëndimi i prezantueses Einxhel Shkira. Ajo u rrëzua kur tentoi të bëjë një akrobaci me një orendi në…
LajmeShow Bizz

E turpshme, Arjola dhe Monika shkrihen së qeshuri pas rrëzimit të Einxhelit në Big Brother VIP

Në orët e para të mëngjesit, banorja e Big Brother VIP, Einxhel Shkira gjatë një lojë brenda shtëpisë dyshohet se ka thyer krahun. Ani pse po rënkonte nga dhimbjet, produksioni la Einxhelin t’i duronte ato deri sot, për ta çuar më pas në spital, shkruan…
Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Georgina Rodriguez i ka thënë yllit të Man United, Cristiano Ronaldo “nuk mund të më bësh më të lumtur” në një mesazh falenderues për shfaqjen fantastike me që ai organizoi për ditëlindjen e saj të 28-të. Futbollisti shpenzoi mijëra për të…
Show Bizz

Einxhel rrëzohet keq në shtëpinë e Big Brother VIP, reagon Dj Dagz

Prezantuesja e njohur Einxhel Shkira ka përjetuar një moment aspak të këndshëm të enjten në Big Brother VIP.Teksa tentoi të rrotullohet në një orendi në formë rrethi, ajo rrëshqiti së bashku me orendinë dhe u rrëzua në dysheme. Në atë moment, banorët…
LajmeShow Bizz

Einxhel Shkira i nënshtrohet operacionit

Einxhel Shkira ka pësuar një incident të rëndë mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Ajo ka thyer krahun teksa ka qenë duke luajtur gjatë një loje të improvizuar në shtëpinë më të madhe në Shqipëri. Për pasojë, ajo u nis…
Show Bizz

Iliri dhe Ariola nuk mund të ndalen së qeshuri, nuk e marrin seriozisht lëndimin e Enxhel

Enxheli po trajtohet në spitla përshkak të lëndimit të krahut. Mirëpo, banorëve si duket nuk është se po iu lë përshtypje gjendja e Enxhël, shkruan”Kosovarja”. Në një moment, Iliri dhe Ariolanuk mund të ndaleshin së qeshuri me një batutë që po…

Ekonomi

EkonomiLajme

Nga bojleri deri te furra: Si ta kursejmë rrymën?

Shfrytëzimi i lavatriçes, enëlarëses e bojlerit pas orës 22:00 do të ndihmonte që qytetarët e Kosovës të paguajnë më pak për rrymën e shpenzuar, thonë nga Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike (KEDS). Skemën e shpenzuesve të energjisë elektrike në Kosovë, 68 për qind e përbëjnë konsumatorët shtëpiakë. Mesatarja e faturës së tyre mujore është…

Paralajmërohet shtrenjtimi i miellit dhe bukës në Kosovë

Muhamet Farizi, drejtor ekzekutiv i Shoqatës së Mullisëve të Kosovës vlerëson se i çmimi i bukës në vend po…
EkonomiLajme

Kush do të paguajë më shumë për rrymë?

Kush do të paguajë më shumë për rrymë? Konfuzion dhe kritika ka shkaktuar propozimi i Zyrës së Rregullatorit…
EkonomiLajme

ZRRE publikon një kalkulator, këtu mund ta llogarisni faturën e rrymës sipas tarifave të reja

Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë…
EkonomiLajme