Blic Plus

Disa nga shpikjet e muslimanëve

Disa nga shpikjet më të mëdha në botë u bën nga njerëzit e përkatësisë Islame. Indekonline ju sjellë disa nga to: 1. Algjebra Falë Al-Khwarizmi, është bërë kjo lëvizje revolucionare nga koncepti grek për matematikën, e cila fillimisht është bazuar në…
Blic Plus

Pas SHBA-së, Turqia eksportuesi më i madh i serialeve

Mbi 150 filma serikë të Turqisë, ekpsorutesit më të madh të këtij lloji të filmave pas SHBA-së, deri më sot janë shikuar në 146 vende në Evropë, Lindjen e Mesme, Azinë Qendrore, Afrikë dhe Amerikën Veriore dhe Jugore, shkruan Anadolu Agency. Sipas të…
Blic Plus

I huaji shan Vuçiqin, video bëhet hit në internet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nuk është se pëlqehet edhe aq shumë në Serbi. Madje, gjatë ndeshjes së famshme Serbi – Shqipëri, kur është shpalosur droni, një serb u bë hit pasi doli para kamerës në transmetim live duke përditur “Vuçiq është…
Blic Plus

Këshilla, maska natyrale për flokë kaqurrela

Hidratimi i flokëve duhet të jetë një hap i rutinës së kujdesit që asnjë vajza nuk duhet ta anashkalojë. Nëse mbeteni tek përdorimi i shampos dhe i balsamit mos prisni që flokët tuaj të shkëlqejnë e të kenë një pamje të shëndetshme, sepse veç larjes…
Blic Plus

Vdes pasi i hëngri 42 vezë për ta fituar një bast

Një burrë në Indi ka vdekur pasi u përpoq të hante 50 vezë në një garë të ushqimit. Policia tregoi se i vdekuri dhe një shok i tij kishin vënë bast se cili nga ta do ta hante më shumë vezë, dhe ai arriti t’i hante 41 vezë, mirëpo pasi hëngri edhe vezën…