Sport

Zyrtare: Futbollisti i Liverpoolit shpallet ‘Futbollisti i Vitit’ në Angli

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mesfushori i Liverpoolit, Jordan Henderson, është zgjedhur si ‘Lojtari i Vitit’ në Angli për vitin 2019, transmeton Gazeta Metro.

Jordan Henderson ka fituar çmimin ‘Lojtari i Vitit’, duke fituar kështu më së shumti vota. Kapiteni i Liverpoolit la prapa Raheem Sterlingun dhe Harry Kanen.

Henderson përfaqësoi Anglinë në shtatë ndeshje gjatë këtij viti, duke arritur shifrën prej 50 ndeshjeve me ‘Tre Luanët’.
29 vjeçari gjithashtu ndihmoi Kombëtaren e Anglisë të sigurojnë kualifikimin në Kampionatin Europian ‘Euro 2020’, si lider nga Grupi A.

Në nivel klubes, Henderson ngriti tre trofe gjatë vitit 2019, me Liverpoolin që fituan Ligën e Kampionëve, Superkupën e Europës dhe Kupën e Botës për Klube.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv