Sport

Mos i humbisni, shikoni 10 nokautet më të mira nga Mike Tyson

Mike Tyson është një boksier profesionist tanimë në pension, i cili është kampioni më i ri i peshave të rënda në botë. Tyson konsiderohet një nga boksierët më të suksseshëm në botë. Këtu janë disa fakte interesante në lidhje me Tyson: Gjat karierës së…
Sport

Zbulohet arsyeja pse Edgar Davids mbante syze në fushë

Temperament i zjarrtë dhe nivel teknik mbi mesataren, Edgar Davids ishte një lojtar i jashtëzakonshëm qe arriti të linte gjurmë në futbollin Europian. hte mbresëlënës ka qenë edhe pamja e tij, pasi mesfushori mbante syze në fushë. Në 1999-ën, futbolli ka…
Sport

Rashica prezantohet te kjo skuadër

Ish futbollisti i Vushtrrisë, Valdrin Rashica është bërë me skuadër të re. Rashica, i është bashkuar skuadrës së njohur finlandeze, Lahti FC. Lajmi është konfirmuar nga vet futbollisti në rrjetet sociale. “Jam shumë i lumtur që nga sot do të jem pjesë e…
Sport

Ndryshon VAR-i, ky do të jetë rregulli i ri

Me zyrtarizimin e përdorimit të sistemi VAR, u mendua se gabimet do të eliminohen në futboll. Në fakt, VAR jo pak herë ka arritur t’i përmirësojë gabimet e gjyqtarëve, duke i dhënë kahje krejt tjetër një ndeshjeje të futbollit. Por, janë disa momente…