Sport

Dy futbollistët e huaj largohen nga skuadra e Gjilanit

Gjilani ka barazuar në derbin e xhiros së 33-të në kampionatin elitar të futbollit kosovar, derisa ka arritur ta ndalojë rivalin e përbetuar Dritën në një barazim (1-1), shkruan Gazetasheshi.com Ky barazim ishte i mirëseardhur për skuadrën e Ismet Munishit, pasi…
Sport

Zyrtare: Premierliga angleze konfirmon lajmin e shumë pritur

Premier League ka dhënë një lajm të madh për tifozët e futbollit anglez. Federata Angleze e Futbollit ka konfirmuar rikthimin e tifozëve për dy xhirot e fundit në elitën e futbollit anglez, shkruan GazetaBlic Sport. Megjithatë tifozët do të lejohen vetëm të…
Sport

Munishi: Ju tregova se kush është “BABA”

Gjilani ka barazuar në derbin e xhiros së 33-të në kampionatin elitar të futbollit kosovar, derisa ka arritur ta ndalojë rivalin e përbetuar Dritën në një barazim (1-1), raporton Gazetasheshi.com. Ky barazim ishte i mirëseardhur për skuadrën e Ismet Munishit…
Sport

Tabela në Superligë pas ndeshjeve të zhvilluara sot

Sot (e mërkurë) janë zhvilluar tri ndeshjet e para në kuadër të javës së 33-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info. Derbi lokal mes Gjilanit dhe Dritës ka përfunduar baras 1-1, me nga një gol të shënuar në secilën pjesë. Fiton Hajdari…
Sport

Superliga: Përfundojnë takimet e sotme me këto rezultate

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon këtë mesjavë me ndeshjet e xhiros së 33-të. Sot (e mërkure) në program janë tri ndeshje mjaftë interesante, ku spikat ndeshja kryesore e cila zhvillohet në Gjilan mes rivalëve lokal, Gjilani dhe Drita. Një përballje që…
Sport

Tjetër gol në ndeshjen, Gjilani – Drita

Xhiro e 33-të në kampionatin elitar të futbollit kosovar është e mbushur me ndeshje interesante, derisa këtë të mërkurë në program janë tri takime, raporton Gazetasheshi.com. Në Gjilan pritet të zhvillohet derbi lokal më i madh në vendin tonë ndërmjet…
Sport

Superliga LIVE: Ka gol në ndeshjen, Gjilani – Drita

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon këtë mesjavë me ndeshjet e xhiros së 33-të. Sot (e mërkure) në program janë tri ndeshje mjaftë interesante, ku spikat ndeshja kryesore e cila zhvillohet në Gjilan mes rivalëve lokal, Gjilani dhe Drita. Një përballje që…