Sport

Istogu huazon një futbollist nga skuadra e Ballkanit

Klubi futbollistik “Istogu” njofton se ka arritur marrëveshje me klubin e Ballkanit, për huazimin e futbollistit nga Kameruni, Effa Lazare Tristan Dylan. Effa është 19 vjeçar, këmbëshpejtë, pozita e tij natyrale është sulmues anësor. Ka qenë pjesë e…
Sport

Qëndrim Gashi kërkohet nga tri skuadra elitare dhe një evropiane

Ylli i Lirisë, Qëndrim Gashi që gjysmën e sezonit të kaluar e kalojë në fanellën e Vushtrrisë, është një ndër lojtarët më të kërkuar nga skuadrat elitare të Superligës së Kosovës. Gashi në një intervistë për arbresh.info, ka thënë se për të ky…
Sport

E mërkura e pasur me futboll, vëmendja në Premierligë

Bllokimi që shkaktoi pandemia COVID-19 në futboll ka bërë që edhe në muajt e verës të ketë ndeshje pa ndërprerë. Edhe dita e sotme karakterizohet me disa ndeshje interesante, ku vëmendja mbetet në Premierligë. Aty takohen Arsenal dhe Liverpool sonte me fillim…
Sport

Bllokohet shitja e Newcastle, kjo është arsyeja

Shitja e Newcastle United është vështirësuar edhe më shumë, pasi Arabia Saudite ka anuluar licencën e beIN Sports, që ka të drejtat ekskluzive për transmetimin e ndeshje të Ligës Premier në Lindjen e Mesme. Kjo nënkupton se kompania që drejtohet nga Amanda…
Sport

Shqiptarët kontribuojnë në fitoren e thellë të Baselit

Shqiptarët Tician Tushi e Kemal Ademi kanë kontribuar me asistime në fitoren e thellë, 4:0, të Baselit ndaj Zuerichut. Por Zuerichu ka luajtur me ekipin U-21 në këtë ndeshje të zhvilluar të martën mbrëma e që i takonte xhiros së 31-të të Superligës së…
Sport

Mesfushori i Kombëtares kuqezi largohet nga klubi gjerman

Pas 2 sezonesh Klaus Gjasula mbyll aventurën me Paderborn. Mesfushori i kombëtares shqiptare i ka dhënë lamtumirën klubit që i dha mundësinë për të debutuar në Bundesliga në moshën 29-vjeçare. Pas rrëzimit të Paderborn në Bundesligën e dytë, mesfushori ka…