Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Distria Krasniqi është përballur me Ariane Toro Soler në çerekfinale. Sfida çerekfinale për Distria Krasniqin, në kategorinë -52 kilogramë, e pa atë kundër një garuese nga Spanja. Pas vetëm një minute, agresiviteti i Distrias bëri që kundërshtarja e saj…
Sport

Sot dita vendimtare për Vedat Muriqin, kalimi në La Liga afër

Sot pritet të përcaktohet e ardhmja e Vedat Muriqit. Agjenti i tij, drejtuesit e Lazios dhe Mallorcas janë duke punuar drejt një marrëveshje. Dëshira e futbollistit ka qenë rikthimi te Fenerbahce, por që turqit nuk kanë treguar interes të madh për të. Lazio…
Sport

Drejtori sportiv i Dritës flet nga Antalya

Skuadra e Dritës po kryen përgatitjet e fundit para edicionit pranvero në Superligën e Kosovës në futboll. Klubi ka udhëtuar në Turqi me datën 17 janar dhe do të qëndrojë atje edhe për tre ditë. “Intelektualët” kanë zhvilluar tri ndeshje miqësore…