Sport

Xhiro e 25-të e Ligës së Parë: Këto janë rezultatet e takimeve

Xhiro e 25-të e Ligës së Parë ka sjellur rezultate të papritura në disa ndeshje. Befasia më e madhe e kësaj jave ka qenë padyshim fitorja e Vushtrrisë ndaj Dukagjinit, duke e larguar njëherit këtë skuadër nga kreu i klasifikimit. Këtë fitore e ka shfrytëzuar…
Sport

Munishi zbulon se si e fitoi me përmbysje ndeshjen ndaj Arbërisë

Gjilani fitoi në udhëtim te Arbëria 4-3, në kuadër të xhiros së 32-të të Superligës. Pas kësaj fitoreje, trajneri Ismet Munishi u shpreh se këtë ndeshje e fitoi me zëvendësime. “Lojën e skuadrës e vlerësoj lart, jemi e vetmja që mundohemi me respektu…
Sport

Zyrtare: Skuadra nga Superliga shkëput bashkëpunimin me trajnerin

Feronikeli ka njoftuar se ka shkëputur bashkëpunimin me trajnerin, Klodian Duro. Ky vendim vjen pas rezultateve të dobëta të treguara nga tekniku shqiptar, shkruan Gazeta Olle. Faruk Elshani do ta marrë pozitën e kryetrajnerit, por nuk theksohet se për sa kohë do…
Sport

Superliga LIVE: Këto janë rezultatet nga pjesa e parë

Superliga është duke futur në fazën finale për edicionin 2020/21, teksa sot do të zhvillohen tri ndeshje të vlefshme për javën e 32-të. Padyshim që përballja më interesante pritet të jetë në Gjilan, aty ku do të takohen dy ish-kampionat e Kosovës, Drita dhe…
Sport

LIVE Liga e Parë: Rezultatet momentale

Liga e Parë në futbollin kosovar është futur në ‘sprintin’ final të edicionit 2020/21, teksa sot në të dy grupet do të zhvillohet java e 25-të, shkruan Gazetasheshi.com. Ndeshje interesante pritet të zhvillohet në kuadër të Grupit A. Në Prizren takohen…
Sport

Ka gol në ndeshjen, Trepça ’89 – Besa

Superliga është duke futur në fazën finale për edicionin 2020/21, teksa sot do të zhvillohen tri ndeshje të vlefshme për javën e 32-të. Padyshim që përballja më interesante pritet të jetë në Gjilan, aty ku do të takohen dy ish-kampionat e Kosovës, Drita dhe…