Sport

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar dje seancën e radhës stërvitore në ditën e tretë të grumbullimit në Barcelonë, ku po përgatitet për ndeshjen miqësore ndaj Spanjës. Si zakonisht ekipi dhe stafi kuqezi kanë mbërritur në orën 16:00 në qendrën…
Sport

Sot dita e “Dardanëve”, Kosova takohet me Burkina Fason

Kombëtarja e Kosovës sot nga ora 18:00 zbret në stadiumin “Fadil Vokrri” për tu ndeshur me Burkina Fason në një ndeshje miqësore, shkruan Demokracia.com. Kjo takim njëherësh do të shënojë edhe debutimin e trajnerit të ri Alian Giresse që morri ekipin…
Sport

FFK organizon kursin bazik për portierë

Federata e Futbollit e Kosovës do të organizojë Kursin D për trajner të portierëve. Kursi do të zgjasë 3 ditë të kalendarike dhe do të mbahet në ditët në vijim: – 02.04-03.04.2022 (08:30-12:00) – 04.04.2022 (09:00-12:30) – Kursi do të përfshijë…
Sport

Vendimet e Komisionit Disiplinor

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 23.03.2022 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros…
Sport

Trajneri i Burkina Fasos befason me fjalët për Kosovën

Trajneri i Kombëtares së Burkina Fasos, Kamou Malo ka folur në një konferencë për media në prag të ndeshjes miqësore me Kosovën. Kosova dhe Burkina Faso do të përballen nesër (e enjte) në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 18:00. Trajneri i…