Sport

Kjo video e tregon se futbolli është më shumë se një lojë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një video e publikuar nga faqja zyrtare e Romës, e tregon më së miri se futbolli është më shumë se një lojë, kjo për faktin se i bën njerëzit më të afërt më njëri-tjetrin.

Një vogëlushi italian, iu mundësia që të shkonte tek stadiumi i Romës dhe të takonte lojtarin e tij të preferuar Chris Smalling, shkruan Reporteri.net.

Ky djalë i vogël u mahnit me pamjen e stadiumit, ndërkaq, kur po bënte fotografi me familjarët e tij, si befasi nga mbrapa u shfaq mbrojtësi i Romës, Smalling, i cili e përqafoi atë, u fotografuan dhe ia dhuroi bluzën e tij.

Më poshtë momentin emocional të këtij volgushi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv