Sport

Superliga vjen sot me dy ndeshje jashtëzakonisht të nxehta

Xhiro e 30-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll do të vazhdojë edhe këtë të diel me dy ndeshje që janë në program për tu zhvilluar. Dukagjini dhe Gjilani është sfida e parë e cila starton me fillim nga ora 13:30 në stadiumin 18 Qershori në…
LajmeSport

Ja ku mund ta ndiqni live meçin mes Furyt dhe Whyte

Tyson Fury dhe Dillian Whyte do të përballen sonte mes vete, në meçin e vlefshëm për titullin e kampionit në peshat e rënda. Më 9 tetor 2021, kampioni i peshave të rënda në WBC, Tyson Fury, mbrojti titullin pasi fitoi me nok-aut ndaj Deontay…
Sport

Superliga rikthehet në aksion, tri super ndeshje zhvillohen sot

Elita e futbollit kosovar, BKT Superliga rikthehet në aksion me ndeshjet e xhiros së 30-të. Ditën e sotme (e shtune) në program janë tri ndeshje për tu zhvilluar e që janë tejet interesante. Lideri aktual i Superligës, Ballkani do të luaj në Lipjan kundër…
Sport

Genc Nuzës i besohet derbi i nxehtë i Superligës

Këtë vikend zhvillohen ndeshjet e javës së 30-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Demokracia.com Padyshim e gjithë vëmendja do të jetë në Klinë ku ndeshën Dukagjini e Gjilani. Edhe pse me ambicie të kundërta,. Dukagjini lufton për…
Sport

Premier League, vjen sot me disa ndeshje të mëdha

Futbolli anglez nuk ka pushim. Pas spektaklit që dha mbrëmë Liverpooli përballë Manchester Unitedit, sot priten disa ndeshje tjera joshëse, shkruan Demokracia.com. Vëmendja do të jetë në “Stamford Bridge” ku ndeshën Chelsea e Arsenal. “Blutë e…