Sport

Çfarë po ndodhë me transferimin e Rey Manajt te Barcelona?

Rey Manaj mund të mbetet pa u transferuar te skuadra e Barcelonës B. Pak ditë më parë mediat spanjolle dhe më konkretisht ato katalanase e bënë fakt të kryer kalimin e Rey Manaj te Barcelona për llogari të Barcelonës B, por kanë kaluar rreth 10 ditë nga…
Sport

ZYRTARE: Basel bëhet edhe me një futbollist shqiptar

Baseli vazhdon t’i besojë futbollistëve shqiptarë, ndërkaq është Orges Bunjaku sot ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin zviceran. 18-vjeçari këtë sezon ka luajtur me U-21 të Baselit ku pas paraqitjeve të mira është shpërblyer me kontratë…
Sport

Ylli kosovar Arbër Zeneli ‘kërcënon’ me rikthim në fushë

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, duket se është duke u rikuperuar në kohë rekord dhe rikthimi i tij në fushë parashihet të jetë shumë shpjet, transmeton Gazeta Metro. Zeneli që u lëndua në ndeshjen Mali i Zi – Kosova në rrjetin social…