Sport

Shifra të frikshme, mësoni se sa trofe ka fituar Zidane me Realin deri tani

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Zinedine Zidane fitoi trofeun e tij të dhjetë në karrierën si trajner. Numri një i Realit të Madridit tregoi edhe një herë tjetër se në ndeshjet e rëndësishme nuk zhgënjen kurrë.

Tani janë 9 finale të fituara dhe 10 trofe, duke përfshirë këtu edhe një kampionat spanjoll.

Shifra të frikshme për 47-vjeçarin, i cili ka drejtuar ekipin madrilen në 187 ndeshje në të gjitha kompeticionet. Kjo do të thotë se francezi mesatarisht fiton 1 titull në çdo 19 ndeshje.

Ecuria e tij ka qenë e jashtëzakonshme dhe trajneri më i titullar i Realit, Migel Munjoz, është vetëm 4 kupa larg.

Mirëpo, Munjozit iu deshën 10 vite për të fituar 10 titujt e parë, ndërsa Zidanit gjysma e tij. Guardiola si trajner i Barcelonës fitoi 14 trofe.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv