Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Llapi e ka ngushtuar rezultatin ndaj Gjilanit, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Trimror Selimi e shënoi golin e parë të vendësve pas një asistimi të Festim Alidemës.

Paraprakisht, gjilanasit shënuan dy herë me Granit Jasharin dhe Përparim Islamin, shkruan “Gazeta Express”.

Ndërkohë, në të njëjtën kohë po luajnë edhe Vushtrria me Prishtinën, në duelin tjetër gjysmëfinal.

Vushtrriasit janë në epërsi me golin e Henry Chibuezes.

Në këtë fazë ekipet do të luajnë në sistemin vajtje-ardhje, për t’u përcaktuar më pas finalisti.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv

Sport

“Kosova do t’ia shihte hairin organizimit të Lojërave Mesdhetare, Qeveria do të ndërtonte stadiume e palestra të reja”