LajmeSport

Babai i Rashicës del hapur në përkrahje të PDK-së

Kandidatët për deputetë nga Vushtrria në Partinë Demokartike të Kosovës kanë marrë mbështetje nga babai i futbollisti kosovar Milot Rashica, Nexhmedinit. Ai ka publikuar një fotografi ku shihet së bashku me Menduh Abazin, Xhevahire Izmakun, Kurtan Kajtazin e Isa…
Lajme

Hoti për listën e VV-së: Këta do të bëhen copë-copë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për listën e Lëvizjes Vetëvendosje që po kandidojnë për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Hoti thotë se brenda listës së VV-së ka gjithçka vetëm për të fituar një grusht votash. “Personat që…
Lajme

Dardan Islami parashikon koalicon VV-AAK pas zgjedhjeve

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Dardan Islami, ka thënë se shpreson që lideri i kësaj partie, Ramush Haradinaj, edhe kësaj here do ta marrë bekimin e deputetëve. Islami ka thënë që dëshiron që institucionet e vendit të formohen sa më…
Lajme

Valdete Daka tregon se çfarë kërcënime ka marrë

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ka marrë kër.cënime të ndryshme nga forma të ndryshme. Kjo për shkak se Kurtit iu pamundësua që të garojë në zgjedhjet e ardhshme për deputet. “Kam marrë kër.cënime nga forma të ndryshme në Facebook, me…
Lajme

Daka i përgjigjet Haki Abazit

Kryetarja e KQZ’së, Valdete Daka ka thënë se nuk e ka për detyrë ajo të merret me certifikim e kandidatëve për deputetë. Ajo ka treguar vendimmarrjen e brenda KQZ dhe ka thënë se Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim që të largohen nga lista e kandidatëve ata…
Lajme

Davidi i Daut Haradinajt ylli i familjes

Daut Haradinaj, deputeti që ka dëshmur pjekuri politike, qendrime të qarta e të prera në lidhje me shumë çështje, është në listen për deputet të “AAK”-së për në zgjedhjet 14 shkurtit. Haradinaj, i dëshmuar fuqishëm në luftë, por edhe në…