Sport

Nuhiu ia “çmonton” portën Leedsit shënon super-gol

Atdhe Nuhiu ka vazhduar me formën e tij të mirë muajve të fundit, ku ka shënuar disa gola. Sonte ai ka arritur që të shënojë golin e tretë këtë sezon për Sheffield Wednsday, të cilin e shënoi kundër Leeds United në minutat shtesë të takimit. Edhe në…
Sport

Zyrtare: Shkëndija ‘godet’ me ardhjen e radhës

KF Shkëndija komunikon angazhimin e përforcimit të katërt në merkaton e janarit. Pas Ardin Dallkut, Valon Ahmedit dhe Aldair Netos, futbollisti i rradhës që bashkohet me kuqezinjtë është mbrojtësi i qendrës, Jan Krivak. Mbrojtësi 26 vjeçar ka firmosur kontratë…
Sport

Formacionet zyrtare: Tottenham – Liverpool

Tottenham Hotspur – Liverpool është kryendeshja e futbollit evropian për ditën e shtune. Me filim nga ora 18:30, Tottenham në shtëpi pret liderët e Premierligës, skuadrën e Liverpool. Liverpool janë në seri fantastike të rezultateve, dhe sfida ndaj Tottenham do…
Sport

Zyrtare: Mirlind Daku transferohet te Ballkani

Skuadra e Ballkanit ka njoftuar se ka transferuar sulmuesin e njohur Mirlind Daku, shkruan BlicMedia. Ky është njoftimi i klubit të Ballkanit. Mirësevjen Mirlind Daku, Futbollisti më i ri FC Ballkani është sulmuesi shtatëlartë Mirlind Daku, i cili vjen në formë…
Sport

Më në fund pak “dritë” për Milanin

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Cagliarit dhe Milanit , duel ky në kuadër të xhiros së 19’të në Seria A. Milani pas disa dështimeve radhazi, sot teknikut Pioli iu është rikthyer buzëqeshja, pasi si mysafir ka arritur ta mposhtë skuadrën e Cagliarit me…