Sport

Talenti kosovar braktis Kosovën, përshëndetje emocionuese nga klubi

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Familjet shqiptare vazhdojnë që ta braktisin Kosovën, shkruan Zëri.info.

Shkolla e Futbollit “Arbëria” e ka përcjellë edhe një lojtar drejt kurbetit.

Elzon Halimi ka marrë rrugë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të vazhduar jetën, së bashku me familjen e tij.

Ish-futbollisti dhe trajneri kosovar, Ismet Ramushi e ka bërë një postim emociones për largimin e tij në rrjetin social Facebook.

Postimi i Ismet Ramushit pa ndërhyrje

Faleminderit dhe lamtumirë Elzon!

Shkolla e Futbollit “Arbëria” e ka përcjellur edhe një futbollist drejt rrugës së gurbetit.

Njëri nga futbollistët më të mirë të shkollës, i cili ishte me ne që nga dita e parë e fillimit të punës Elzoni, ka marrë rrugë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të vazhduar jetën, së bashku me familjen e tij.

Elzonin do ta mbajmë mend si një djalë tejet i edukuar në radhë të parë dhe një futbollist shumë i talentuar.

Urojmë që Elzonin ta përcjellë fati dhe karriera në SHBA.

Stafi i Shkollës së Futbollit “Arbëria” i uron rrugëtim të mbarë Elzonit dhe i uron gjithë të mirat në jetë, atij dhe familjes Halimi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv