Lajme

Ky është moti për ditën e Bajramit

Gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndryshim të motit. Ky ndryshim vije si rezultat i vranësirave të dendura të cilat parashihen ta mbulojnë territorin tonë. Vranësirat vende-vende do të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh, nuk do të mungojnë…
Lajme

Bajrami sulmon Hekuran Muratin

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka folur lidhur me uljen e shtesave nga Qeveria Kurti 2. Bajrami tha që në kohën kur ajo ka qenë ministre në Qeverinë Kurti 1, masat në këtë dikaster janë marrë për të gjithë sektorin, duke filluar nga punëtoret e…
Lajme

Publikohet programi i plotë i Qeverisë Kurti

Qeveria e Kosovës javën e kaluar ka miratuar programin qeverisës për vitet 2021-2025. Ky program tashmë është publikuar i plotë nga Zyra e Kryeministrit. Ndër prioritetet më urgjente për Qeverinë Kurti, sipas programit, janë menaxhimi i pandemisë COVID-19 dhe…
Lajme

Ky është plani i Qeverisë Kurti për ringjalljen ekonomike

Minuta më parë programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2021 – 2025 dhe Programi Legjislativ për vitin 2021 tashmë janë publikuar. Plani i Qeverisë Kurti ka 60 faqe ndërsa ai i legjislativit 30 faqe. Lidhur me këtë program, Qeveria e udhëhequr nga Albin…
Lajme

Prezantuesja e “RTV 21” humbë njeriun më të dashur

Blerina Neziri, prezantuese e edicioneve informative në “RTV 21”, ka humbur personin më të dashur, babain. Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në rrjete sociale nga familjar të Blerines. Ndërkohë, prezantuesja para pak ditësh kishte bërë një postim…