Lajme

Aksident në Podujevë, vetura përfundon në lumin ‘Llap’

Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në Podujevë. Vetaksidenti ka ndodhur në rrugën që të dërgon tek xhamia e qytetit. Në pamjet që ka publikuar faqja “Podujeva”, shihet se vetura ka përfunduar në lumë. Nuk dihet nëse ka të lënduar. Policia ndodhet në…
Lajme

Kjo është nëna e ndjerë që u vra nga djali

Pasditen e sotme nje ngjarje e rëndë ka tronditur Pejën. Raportoher se djali Urim Hyseni ka vrarë nënën e tij, duke i këputur kokën me thikë e pastaj edhe duke pirë gjakun e saj. Mësohet se viktima është Hyrije Broqi-Hyseni. Siç raportojnë mediat kosovare…
Lajme

Ky është i dyshuari për vrasjen e nënës së tij

Ky është i dyshuari për vrasjen e nënës së tij, dyshohet se i këputi Gazeta Sinjali raportoi pak më parë për një ngjarje të rëndë që ka ndodhur në ;lagjen Kapeshnicë në Pejë ku dysohet se djali privoi nga jeta nënën e tij, duke i këputur kokën me…
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Sulmohet gazetari Valon Syla

<strong>Gazetari dhe analisti i emisionit Pressing në T7, Valon Syla është sulmuar sonte nga tre persona. Për pasojë, Syla ka pësuar lëndime të lehta në kokë.</strong> Syla, i cili ishte pjesë e emisionit Pressing në një debat që lidhje me gjykimin…