Lajme

Rastet e reja me COVID-19 janë nga këto komuna

23 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 6.806 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha…
Lajme

Këto janë rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

23 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 6.806 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha…
Lajme

Nga kjo ditë rikthehet acari i madh në Kosovë

Java fillon me acar edhe më të ashpër, të hënën reshje të dobëta bore. Në pjesën e dytë të javës temperaturat në rritje, me vransira. Ditën e premte sërish mundësi për reshje bore dhe shiu, parashikon “Prishtina Weather.” Sot, acari që përfshiu…
Lajme

“Çmimet si në Zvicër”, ankohen qytetarët e Kosovës

Rritja e çmimeve për produktet bazë të konsumit si ato të mishit, qumështit, perimet, uji e lëngjet, lëndët djegëse është paralajmëruar edhe këtë vit, përkundër që ngritje pati edhe në fund të vitit që shkoi. Qytetarët konsiderojnë se çmimet në…
Lajme

Borë dhe ftohtë, parashikimi i motit për 4 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditëve në vijim nesër do të mbajë mot i ftohtë, kryesisht me reshje bore. Në orët e vona të natës priten reshje shiu dhe bore, ku temperaturat do të shkojnë deri në k-5 gradë celcius, shkruan…