Lajme

Gjenden dy personat e zhdukur në malet e Lubotenit

Janë gjetur dy persona, njëri i gjinisë mashkull dhe tjetra e gjinisë femër, që ishin raportuar të zhdukur. Të dy kishin qenë pjesë e një grupi të alpinistëve që po ngjiteshin në malet e Lubotenit. Klubi Alpin Prishtina njofton se të dy personat janë gjetur…
Lajme

Posta e Kosovës përfshihet nga flakët

Posta e Kosovës është përfshirë nga flakët në orët e mbrëmjes. Në videon e publikuar nga mediat shihet se zjarri ka kapluar pjesën lartë të Postës. Reporteri.net ka tentuar të marrë një përgjigje nga Policia e Kosovës për detaje, por ata deri më tani nuk…
Lajme

VV dhe LDK konfirmojnë se janë pajtuar të mos takohen as sot

Janë bërë më shumë se tre muaj prej kur janë mbajtur zgjedhjet nacionale të jashtëzakonshme. E dy partitë që po synojnë formimin e institucioneve, ende nuk janë dakorduar për një marrëveshje. Në tri takimet që u mbajtën javën e kaluar, Lëvizja…
Lajme

15-vjeçaret në Kosovë, përdorues të drogave

Mosha mesatare e përdoruesve të narkotikëve është nga 15 e deri 21 vjeç, të cilët konsiderohen një ndër përdoruesit më të mëdhenj të drogës. Shefi i Taskë Forcës kundër Drogës në shkollat e Kosovës, Avdullah Hasani, në një intervistë për Ekonomia…
Lajme

Djaloshi 18-vjeçar kërkon ndihmën tuaj për shërim

Gentrit Gashit i duhet ndihmë për trajtim në Turqi, numri kontaktues është 044-530-975. I ndihmon babait në obligimet e shtëpisë. Madje Gentrit Gashin nga fshati Sllovi e Lipjanit nuk e pengon as problem shëndetësor që ka me shikimin për t’i dalë në krah…
Lajme

U përdhunua, vret veten 18-vjeçarja

Një nënë në Britani ka treguar sesi vajza e saj vrau veten, disa muaj pasi u përdhunua në Greqi, teksa ishte në pushime. Julie Crowe, 18-vjeçare, u drogua dhe u përdhunua në një klub, në ishullin e Zakynthos. Ngjarja kishte ndodhur teksa ajo ishte jashtë me një…
Lajme

Kujtim Shala kandidat për president, reagon LDK-ja

Gjatë ditës së sotme në media u raportua se Lidhja Demokratike e Kosovës ka propozuar nënkryetarin aktual të Kuvendit të Kosovës nga ky subjekt politik, Kujtim Shala, për president të vendit në kuadër të tentimit për arritjen e një marrëveshje me Lëvizjen…