Lajme

Rritja e rasteve me COVID-19, a do të mbyllen shkollat?

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka folur sot në në Komisionin për Shëndetësi për situatën me pandeminë në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Latifi, ka paralajmëruar se në rast se situate me koronavirusin vazhdon të përkeqësohet, do të mbyllen…
Lajme

Vdesin dy pacientë me COVID-19 në Infektivë

Deputeti i AAK-së, Shemsedin Dreshaj, në mbledhjen që po mban Komisioni për Shëndetësi rreth situatës epidemiologjike në vend, shkruan Gazeta Metro. Dreshaj kritikoi stafin mjekësor se nuk po i respekton masat, veçanërisht në Klinikën Infektive. Ka disa…
Lajme

Kryeministri Kurti emëron veten në këtë pozitë

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë Kryeministri Albin Kurti, e ka vendosur veten si kryesues të Komisionit Ekzekutiv për Zhvillimin e Sistemit të Arsimit dhe Aftësimit Profesional, shkruan Gazeta Metro. Kryeminsitri Kurti, propozoi që ai ta kryesojë përbërjen e…
Blic PlusLajme

Në këtë qytet gjerman qiraja është vetëm 1 euro

Fuggerei, është një qytezë e cila ndodhet në Gjermani dhe duket si idealja për çdo njeri i cili kërkon të nisë një jetë të re, larg zhurmës, smogut e po ashtu shpenzimeve. Mediat vendase thonë se në këtë zonë qiratë e shtëpive nuk kanë ndryshuar që…
Lajme

A do të ndryshohen masat anti-COVID, flet Kurti

Kryeministri Albin Kurti s’ka dhënë sinjale se do të shqyrtohen masat e Ministrisë së Shëndetësisë kundër pandemisë në mbledhjen e qeverisë, shkruan Gazeta Metro. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në këtë mbledhje ka folur për situatën me virus në…