Lajme

Valon Syla i lidh përgjimet me Xhelal Sveçlën e Haki Abazin

Analisti Valon Syla ka reaguar pas deklaratës së Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, e cila kërkoi nga mediat që të reagojnë për përgjimet e publikuara nga një medium që është hapur së fundi. Sipas Sylës, ky medium është hapur nga Lëvizja…
Lajme

Sindikata e Zjarrfikësve letër kryeministrit, ka disa kërkesa

Sindikata e zjarrfikësve kanë shprehur shqetësimin e tyre lidhur me zjarrin që ka përfshirë disa vatra në Kosovë. Në letrën drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe ministrive të linjës, nga Sindikata thonë se shërbimi i Zjarrfikjes dhe…
Lajme

Rrufeja godet dasmorët, së paku 17 të vdekur

Së paku 17 persona kanë vdekur e mbi 10 të tjerë janë lënduar të mërkurën, kur rrufeja goditi ra mbi dasmorët në Bangladesh, të cilët ceremoninë po e zhvillonin në një barkë, thanë zyrtarët e këtij shteti. Rrufeja e goditi barkën në kohën kur ajo…
Lajme

Zjarrfikësi kosovar “shpërthen” ndaj krerëve të shtetit

Përballja me zjarret masive ditëve të fundit në Kosovë ka rikthyer vëmendjen tek një kategori shumë e rëndësishme e punëtorëve të shtetit, zjarrfikësit. Këta të fundit, ndonësë të lënë në harresë nga shteti tash e shumë kohë, gjatë këtyre…
Lajme

Dyfishohen rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 221 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Gjatë 24 orëve të fundit…
Lajme

Ndërron jetë avokati nga Prishtina

Ka ndërruar jetë avokati Mejdi Dehari nga Prishtina. Oda e Avokatëve të Kosovës ka njoftuar se sot humbi jetë avokati Dehari, varrimi i të cilit do të bëhet sot pasdite, përcjell Demokracia.com Avokati Dehari që nga viti 2015 ushtroi profesionin e tij në…