Lajme

Milaim Zeka jep një lajm tronditës për fatin e Kazakistanit

Ish-deputeti i Kosovës Milaim Zeka, përsëri me burimet e veta ka dhënë një lajm të madh e tronditës për Kazakistanin, shkruan Gazeta Metro. Zeka ka thënë se sipas burimeve të tij, presidenti i Kazakistanit ka vdekur por po e mbajnë të fshehur. “Nuk po…
Lajme

Temperatura të ulëta edhe në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të vazhdojnë që temperaturat të jenë të ulëta në Kosovë. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -8 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen…
Lajme

Rastet e reja me COVID-19 janë nga këto komuna

13 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.541 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha…
Lajme

Lajmi i fundit: Këto janë rastet e reja me COVID-19

13 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.541 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha…
Lajme

LDK-PDK me koalicion në këtë komunë

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike, kanë nënshkruar marrëveshje për bashkëqeverisje në Komunën e Pejës, shkruan Gazeta Metro. Kjo u bë e ditur nga nënkryetari i PDK-së në Pejë, Arton Muhaxheri, i cili ka publikuar një fotografi të Gazmend…
Lajme

Këto lagje të Prishtinës nuk do të kenë rrymë 2 orë

KEDS ka njoftuar se është ndërprerë rryma në disa lagje të Prishtinës. Në njoftimin e KEDS thuhet se ndërprerja emergjente është bërë për siguri të sistemit. Lagjet të cilat do të mbesin pa rrymë dy orë janë: : Kodra e Trimave, rr. Abedin Rexha (një…