Lajme

Kompletohen nënkryetarët e Kuvendit të Kosovës

Pas tre nënkryetarëve të parë të zgjedhur të Kuvendit të Republikës së Kosovës, lista u kompletua edhe me dy të tjerë. Slavko Simiq nga Lista Serbe dhe Fikrim Danka nga komunitetet jo-shumnicë u zgjodhën nënkryetarë të këtij Kuvendi. Deputetët ata i votuan…
Lajme

LDK ia mësyn Kuvendin

Disa deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë mësyrë objektin e Kuvendit të Kosovës për të qenë gati në seancën konstituive të paraparë të nis në ora 15:00. Megjithatë bashkë me ta u pa edhe bashkëpartiakja e tyre, Nënkryetarja Vjosa Osmani…
Lajme

Këta dy deputetë të VV’së do të udhëheqin seancën e sotme

Jahja Koka dhe Fjolla Ujkani. do të udhëheqin sot seancën e sotme, shkruan Gazeta Metro. Dy deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje do të kryesojnë seancën e sotme konstituive të kuvendit të Kosovës. Kjo pasi kjo parti ka deputetin më të vjetër dhe më të ri në…
Lajme

Mini-Shengeni, Rama: Më kryqëzuat si tradhëtar, qen e djall

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur komenteve të bëra në lidhje me “Mini-Shengenin”, ardhjen e presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq si dhe me distancimin e Kosovës. Kreu i qeverisë sqaron se ky “Mini-Shengen” nuk po bëhet kundër Kosovës, ndërsa…