Lajme

Pamje nga situata alarmuese me zjarre në Rugovë

Situatë shqetësuese me përhapjen e zjarreve po raportohet aktualisht në Rugovë të Pejës. Në bazë të disa fotografive të postuara në rrjete sociale, shihet se zjarret u janë afruar edhe shtëpive atje. Forcat e Sigurisë së Kosovës tanimë kanë larguar…
Lajme

Sejdiu: Nuk di si ndodhi, veç kur e pashë veten në spital

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka treguar disa prej situatave më të rrezikshme për jetën e tij në rrëfimin për emisionin Pressing. Ai, gjatë bisedës, ka thënë se ka përjetuar disa momente rreziku…
Lajme

Zyrtare: Ky është kandidati i PDK-së për kryetar të Klinës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka prezantuar sot kandidatin për kryetar të ardhshëm të Klinës, Sokol Bashota. Krasniqi tha në Klinë se çdo projekt i madh zhvillimor që ka ndodhur në këtë Komunë që nga paslufta e mban vulën e…
Lajme

Largohen banorët nga Rugova, zjarri po u rrezikon jetën

Zjarri ka kapluar rajonin e Bjeshkëve të Rugovës dhe si pasojë e temperaturave të larta nuk po arrin të mbahet nën kontroll. FSK ka evakuuar banorët nga pjesët ku zjarri ka arritur shumë afër shtëpive të banimit dhe po u rrezikon jetën atyre. Banorët e…
Lajme

Reshje e erëra të forta, nga kjo ditë ndryshon moti në vend

Situata meteorologjike vazhdon të mbetet pothuaj e ngjashme me ditët e fundit të muajit korrik. Kjo gjendje meteorologjik vije si pasojë e prezencës së masave të nxehta të ardhura nga Afrika Veriore. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në fushat…
Lajme

Uran Ismaili bun në Bardhosh, ja çfarë ndreqën atje

Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili, ka vazhduar fushatën e tij, duke bujtur nëpër lagje të ndryshme të kryeqytetit. Këtë herë, pas Arbërisë, Ismaili ka qenë mysafir në Bardhosh te familja e Enverit që jeton në Gjermani…