Lajme

Rastet e reja me COVID-19 janë nga këto komuna

18 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.478 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha…
Lajme

Këto janë rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

18 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.478 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha…
Lajme

Qëllohet me vezë makina e Lulzim Bashës

Të rinjtë e Partisë Demokratike kanë protestuar sot kundër Luzim Bashës dhe kanë qëlluar me vezë drejt makinës së tij. Basha ka qenë duke shkuar në një takim me gratë demokrate, por të rinjtë i kanë dalë para dhe i kanë bllokuar rrugën. Ata kanë bërë…
Lajme

Të shtëna me armë në drejtim të drejtorit të një shkolle

Mesditën e sotme, një person i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të Lulzim Mashës, pronarit të shkollës “Wilson” në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Liqenit të Thatë, ku burime për Euronews Albania bëjnë me dije se është…
LajmeShow Bizz

“Mos luni me shtet se…” – Dardi lirohet nga burgu

Është liruar nga burgu i njohuri i “Tik-Tok”-ut në Kosovë, Dardi. pasi i njëjti kishte telefonuar policinë për një raportim të rremë. Në videon e publikuar ai dëgjohej t’i ketë thënë policisë se ndodhet në qytetin e Klinës dhe disa persona janë…
Lajme

Sinjale negative nga Franca për vizat

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është njëra nga shtetet skeptike sa i përket heqjes së regjimit të vizave për kosovarët. Burime diplomatike të Gazetës Express në Ministrinë e Jashtme të këtij shteti thonë se edhe pozicioni i BE-së…