Lajme

Bekim Jashari ka një porosi për kryeministrin Kurti

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari foli rreth zhvillimeve të fundit politike. Madje Jashari pati një këshillë për ata që janë duke e drejtuar politikën në Kosovë. Jashari tha se Qeveria aktuale duhet t’i kushtoj më shumë rëndësi…
Lajme

Nuk miratohet rezoluta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në Kuvendin e Kosovës nuk është miratuar rezoluta e propozuar nga grupit parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, e cila ndër të tjera i kërkonte Zyrës së Rregullatorit të Energjisë dhe Qeverisë së Kosovës të mos pranojnë tarifat e propozuara…
Lajme

Këto vende do të mbesin nesër pa energji elektrike

KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve në rrjet disa qytete në Kosovë do të mbasi pa energji elektrike. Në njoftimin e KEDS thuhet se punime të domosdoshme do të kryhen për siguri të sistemit, përcjell Demokracia.com. Njoftimet nga KEDS për punimet në…
Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se pas këtyre temperaturave dhe rrezeve të diellit që përfshinë vendin tonë, gjendja sinoptike do të ndryshoj dukshëm, si pasojë e prezencës së masave të ftohta të ajrit me origjinë polare. Në…
Lajme

Vdes njëri prej të plagosurve në Pejë

Njëri nga dy personat që u ther sot në Pejë është ndarë nga jeta teksa po trajtohej në Spitalin Rajonal të Pejës, raporton Gazeta Express. Policia ka konfirmuar për Express se përleshja mes dy personave ndodhi sot rreth orës 14:45. Si pasojë dy personat…
Lajme

Kjo është e mosha e personit që humbi jetën nga COVID 19

Ministria e Shëndetësisë në raporti ne saj 24 orësh ka thënë se një person ka vdekur dhe rreth 2700 raste të reja me Covid 19. Por në të dhënat e detajuara shihet se personi që ka humbur jetën është mashkull nga Gjakova dhe mosha e tij sipas MSh është…
Lajme

Plagosen dy persona në Pejë

Dy persona janë plagosur me thikë pas një përleshje në lagjen “Fidanishte” në Pejë. Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi. Gashi tha se të lënduarit po trajtohen në spital përderisa njëri prej tyre…
Lajme

Rastet e reja me COVID-19 janë nga këto komuna

20 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.731 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha…