Sport

Dukagjini arrinë marrëveshje me trajnerin e ri

Dukagjini nga Klina nuk ka humbur shumë kohë për ta gjetur pasuesin e Xhengis Rexhepit, trajnerit i cili dha dorëheqje nga posti i shefit të shtabit teknik te “Hithat”. “Gazeta Metro” ka raportuar gjatë ditës së tashmë klubi nga Klina ka arritur marrëveshje…
Sport

IPKO Superliga: Këto janë rezultatet e dy takimeve të sotme

Kanë përfunduar të dyja takimet e zhvilluara sot në kuadër të javës së 9-të të IPKO Superligës se Kosovës, shkruan BlicMedia. Gjilani në shtëpi ka shënuar fitore minimale ndaj Dukagjinit me rezultatin 1:0. Ndërsa në “Bajram Aliu” të Skenderajt, Drenica…
Sport

IPKO Superliga: Këto janë rezultatet pas 45 minutave të parë

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve të cilat po zhvillohen sot në Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Gjilani në shtëpi është në epërsi ndaj Dukagjinit me rezultatin 1:0. Ndërsa në “Bajram Aliu” të Skenderajt, Drenica është duke pësuar…
Sport

Ky është rezultati final i përballjes, Prishtina – Dukagjini

Përfundon ndeshja e mbetur e javës së dytë ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit, shkruan BlicMedia. Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore ndaj Dukagjinit në takimin i cili është zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet. Bardhekaltrit treguan…
Sport

Prishtina - Dukagjini: Përfundon pjesa e parë me këtë rezultat

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit, shkruan BlicMedia. Skuadra e Prishtinës është në epërsi ndaj Dukagjinit në takimin i cili po luhet në kryeqytet. Golin e epërsisë e ka shënuar Meriton Korenica në minutën e 7-të. Korenica…
Sport

Prishtina – Dukagjini, luhet sot në stadiumin "Fadil Vokrri"

Prishtina sot zhvillon ndeshjen e mbetur të javës së 2-të me të rikthyerin në Superligë pas 16 vitesh, Dukagjinin nga Klina, shkruan BlicMedia. Çmimi i biletave nuk do të ndryshoj as në këtë ndeshje, çmimet janë 3 euro në lindje, 3 euro në veri (për tifozët…