Sport

Zyrtare: Ja kur luhet ndeshja e mbetur, Prishtina - Dukagjini

Është vendosur dita se kur do të zhvillohet ndeshja e mbetur e IPKO Superligës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit, shkruan BlicMedia. Prishtina – Dukagjini luhet të mërkurën, në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 18:00.
Sport

Rexhepi u kërkon falje tifozëve të Dukagjinit

Dukagjini nuk ka arritur as këtë javë të shënoi fitore, madje as golin e parë. Sot, Dukagjini humbi 0-2 ndaj Feronikelit Rexha e Zeka ishin shënuesit për “Niklin” në këtë takim. Pas ndeshjes trajneri i Dukagjinit, Xhengis Rexhepi deklaroi. “I kërkoj falje…
Sport

Ka gol në ndeshjën, Dukagjini - Feronikeli

Skuadra nga Drenasi ka kaluar në epërsi ndaj Dukagjinit në takimin i cili është duke u zhvilluar në kuadër të javës së gjashtë në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Skuadra kampione në fuqi ka kaluar në epërsi në minutën e 54 me golin e shënuar…
Sport

Superliga e Kosovës: Rezultatet pas pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para në të dyja ndeshjet, të cilat janë duke u zhvilluar në kuadër të javës së gjashtë në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Dukagjini dhe Feronikeli janë duke u përballur në Klinë, ndërsa Drita dhe Trepca’89 në…
Sport

Vukicevic befason me deklaratën e tij për Dukagjinin

Trajneri i Feronikelit, Dejan Vukicevic, ka komentuar ndeshjen e sotme, që do të zhvillohet mes Dukagjinit dhe Feronikelit, duke e cilësuar si takim tejet të vështirë, përkundër faktit që skuadra nikoqire nuk e ka filluar sezonin në mënyrën më të…
Sport

Dukagjini me statistika të pabesueshme

Skuadra e Dukagjinit të Klinës nuk ka shënuar gol në Superligën e futbollit që 16 vjet e 3 muaj Dukagjini këtë edicion u inkuadrua në Superligë, por aventura e skuadrës nga Klina ka nisur shumë keq, shkruan Reporteri.net Pas katër ndeshjeve ‘Hithat’ nuk…