Sport

Ja si duket rënditja tabelare e Superligës, pas takimit të sotëm

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Përfundon ndeshja e mbetur e javës së dytë ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit, shkruan BlicMedia.

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore ndaj Dukagjinit në takimin i cili është zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Bardhekaltrit treguan paraqitje të mirë gjatë tërë takimit të cilin në fund e finalizuan me fitore me rezultatin 2:0.

Golat i shënuan shënuan Meriton Korenica në minutën e 7-të dhe Leonit Abazi në minutën e 51-të.

Ishte kjo fitorja e dytë radhazi e Prishtinës nga dy takime të zhvilluara nën urdhërat e trajnerit, Armend Dallku. /BlicMedia.net

Rëndtija tabelare pas takimit të sotëm.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv