Sport

Ky është rezultati final i përballjes, Prishtina – Dukagjini

Përfundon ndeshja e mbetur e javës së dytë ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit, shkruan BlicMedia.

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore ndaj Dukagjinit në takimin i cili është zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Bardhekaltrit treguan paraqitje të mirë gjatë tërë takimit të cilin në fund e finalizuan me fitore me rezultatin 2:0.

Golat i shënuan shënuan Meriton Korenica në minutën e 7-të dhe Leonit Abazi në minutën e 51-të.

Ishte kjo fitorja e dytë radhazi e Prishtinës nga dy takime të zhvilluara nën urdhërat e trajnerit, Armend Dallku. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

“Lufta” mes Giroud dhe Benzema, Griezmann mban anën e këtij lojtari

Sport

Liverpooli merr këtë vendim për Xherdan Shaqirin

Sport

Ish-futbollisti i Kombëtares së Kosovës dëshiron ta përfundojë karrierën te Prishtina

Sport

Ismet Munishi tregon se si e aktivizoi Milot Rashicën ende pa i mbushur 16 vjet