Sport

Gjilani – Ulpiana zhvillohet në stadiumin me bari sintetik

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet në aksion në fundjavën që po vjen me ndeshje mjaftë interesante. “Enigma” raporton se ndeshja mes Gjilanit dhe Ulpianës nuk do të zhvillohet në Stadiumin e Qytetit për arsyeje se punimet janë duke vazhduar. Kjo…
Sport

Mevlan Zeka flet për sfiden ndaj Llapit

Të dielën, me 6 mars, stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë arenë e ballafaqimit mes Ballkanit dhe Llapit. Fitorja në këtë sfidë do të thoshte shumë për dy taboret, raporton Demokracia.com. Ballkani është lider i tabelës me 45 pikë, gjashtë më…
Sport

Mësohet se sa ndeshje do t’i mungojë PSG’së, Marco Verratti

Mesfushori i PSG’së, Marco Verratti është suspenduar me një ndeshje për kritikat e tij të ashpra ndaj arbitrit të ndeshjes të humbur nga Paris Saint-Germain kundër Nantes si mysafir me rezultat 3-1, transmeton Gazeta Metro. 29-vjeçari gjatë një interviste…