Lampard në telashe, Evertoni e turpëron Chelsean

Tashmë ka përfunduar takimin ndërmjet Evertonit dhe Chelseas, duel ky në kuadër të xhiros së 15’të në Premierligë.

Chelsea i Lampard u befasua nga Evertoni, pasi londinezët u mposhtën me rezultat final në 3:1.

Evertoni si vendas arritën të shënojnë golin e epërsisë qysh në minutën e 5’të të takimit, përmes Richarlson, ndërsa Calvert-Lewin dyfishoi epërsi edhe një herë në fund të pjesë së parë.

Edhe pse pjesa e dytë ishte ma dinamike për Chelsean, pasi përmes Kovac ngushtuan epërsinë në minutën e 52’të të duelit, por Evertoni nuk u ndal me kaq, pasi shënuan edhe një herë me Calvert-Lewin në minutën e 82’të, duke vendosur rezultatin përfundimtar në 3:1.

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi