Sport

Këto janë formacionet e mundshme PSG – Real Madrid

Sot me fillim nga ora 21:00 në ‘Parc des Princes’ në Paris përballen dy gjigantët europian, Paris Saint-Germain dhe Real Madrid në kuadër të raundit të 16’të të Uefa Champions League, transmeton Gazeta Metro. Dy skuadrat janë pretendente për të fituar…
Sport

Erikseni asiston në ndeshjen e tij të parë

Christian Erikseni luajti një orë dhe e dhuroi një asist në një ndeshje miqësore pa tifozë për Brentfordin kundër Southend të hënën. Kjo ishte hera e parë që mesfushori danez luan që prej arrestit kardiak në fushë shtatë muaj më parë. Ish-ylli i…
Sport

Inicim disiplinor ndaj futbollistit të Drenicës

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës ka inicuar procedurë disiplinore ndaj lojtarit të Drenicës, Fatlum Gashit. Gashi është ndëshkuar me karton të kuq pas një ndërhyrje të rrezikshme në kundërshtarin në ndeshjen kundër Gjilanit në…
Sport

Zyrtare: Grezda largohet nga Osijeku

Eros Grezda është larguar nga klubi kroat, Osijek dhe ka mbetur lojtar i lirë. Klubi kroat ka njoftuar se ka shkëputur kontratën me sulmuesin shqiptar, shkruan Demokracia.com. Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë kishte kontratë me Osijekun deri në fund të…
Sport

Futbollisti i 2 Korrikut po provohet në Zvicër

Futbollisti i skuadrës së 2 Korrikut, Redon Arifi, tashmë është në Zvicër. Ai është duke i kryer provat me ekipin zviceran FC Luzern U21. Arifi është përfshirë në ndeshje miqësore kunder Lausanne U21, shkruan Klan Kosova. Redoni i ka zhvilluar 45…
Sport

Mallorca nuk ngopet së dashuruari Vedat Muriqin

Mallorca duket plotësisht e dashuruar në Vedat Muriqin, i cili duhet i destinuar për ta mbajtur klubin në futbollin elitar spanjoll. Ndikimi i përfaqësuesit të Kosovës Muriqit në ekipin e Mallorcas prej se iu bashkua asaj nga Lazio në fund të muajit të…