Sport

Delegohen gjyqtarët për javën e 21-të në Superligë

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon në mesjavë me ndeshjet e xhiros së 21-të kampionale. Një nga ndeshjet më interesante të kësaj jave do të zhvillohet ndërmjet Gjilanit dhe Dukagjinit. Kjo sfidë që luhet të enjten do të gjykohet nga Besfort Kasumi me…
Sport

Drita me dy mungesa të mëdha ndaj Malishevës

Nesër (e mërkurë), Drita zhvillon ndeshjen e rëndësishme të xhiros së 21-të të Superligës, në udhëtim te Malisheva. Në konferencë për media, para duelit në “Liman Gegaj” ka folur kryetrajneri i gjilanasve, Ardian Nuhiu, shkruan Gazeta Olle. Nuhiu…
Sport

Meriton Korenica flet për formën e lartë në vitin 2022

Ballkani e ka filluar në mënyrën më të mirë vitin 2022, portokallinjët kanë arritur që të triumfojnë në të gjitha takimet që i kanë zhvilluar që nga ardhja e trajnerit Ilir Daja. Pas 20-të javësh në BKT Superligën e Kosovës, skuadra nga Suhareka…