Sport

Trepça ’89 nis misionin e përforcimeve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trepça ’89 e ka nisur ‘misionin’ e saj për t’u përforcuar me lojtarë të rinj për stinorin pranveror të Superligës.

Mitrovicasit kanë sjellur në radhët e veta disa lojtarë, të cilët fillimisht do të testohen nga shtabi teknik me në krye Shpëtim Idrizin.

Gazeta “Olle” ka raportuar sot gjatë ditës se në Mitrovicë kanë zbarkuar një brazilian, një shqiptar që ka luajtur në Feynoord të Holandës, si dhe një portier nga Shqipëria.

Lajmin për arritjen e tyre e ka konfirmuar kryetari i Trepçës ’89, Abedin Zeka, por pa dashur të zbulojë emrat e tyre, pasi marrëveshja me ta mungon ende.

“Katër lojtarë janë në Mitrovicë, por deri të shtunën nuk dihet a do t’i ndalim, pasi të shtunën e kemi një ndeshje miqësore”, tha Zeka për Gazeta Olle.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv