Sport

Samuel Nikaj reagon për situaten aktuale te skuadra e Vushtrrisë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i njohur Samuel Nikaj ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale në lidhje me situaten aktuale te skuadra e Vushtrrisë, shkruan BlicMedia.

Nikaj ka shprehur keqardhjen për situaten e krijuar te kjo skuadër.

Ky është reagimi i trajnerit.

Pse ?
Pse u shkaterrua ky klub ? Me vjen keq , per vete ne rradhe te pare , sepse ata qe me njohin nga afer e dine dashnin qe kam per kete klub, dhe sa kam sakrifikuar per kete klub. Ne rradhe te dyte me vjen keq pa perjashtim per c do lojtar qe ka luajtuar vjet ne kategorine e pare , pjestaret e stafit , ekonomat , doktorat qe kane dhene shpirtin per te perfaqsuar qytetin e tyre ne superlige. Ne rradhe te trete me vjen keq per super tifozerine Forca qe se meritojne kete zhgenjim. Dhe ne fund (jo per nga rendesia)me vjen keq per ish kryetarin e klubit z Naser Imeri qe beri te lumtur nje qytet ,krijoj nje skuader fituese shembull ,dhe po e sheh qe ai investim te shkatrrohet, se pse nuk e di , por e di qe me dhemb po aq shume sa te gjithe Vushtrrinalive.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv