Show Bizz

Tatuazhi i parë i Yll Limanit: Ja çfarë kuptimi ka

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ka një kohë të gjatë që Ylli ka dëshiruar dhe menduar të bëjë një tattoo.

Të paktën një postim i tij në Twitter, në vitin 2013 na la të kuptojmë kështu.

“Dua një tattoo”, shkruan ai në llogarinë e tij në Twitter, më 1 janar 2013 dhe në mënyrë rastësore apo jo, Ylli më 1 janar 2020 u zgjua me tattoo-n e re.

Por tani, disa vite më pas, këngëtari shumë i dashur pati kurajën të bënte një të tillë.E gjithë ata që janë fansa të Yllit e po ashtu të Harry Potter-it janë ekzaltuar tej mase.

Tatuazhi i ri paraqet, simbolin e librit të 7-të dhe të fundit të Harry Potter, të titulluar “Harry Potter dhe dhuratat e vdekjes” (Harry Potter and the Deathly Hallows).

Tatuazhi përbëhet nga një trekëndësh me një rreth brenda dhe një vijë vertikale që kalon nëpër të. Ajo përfaqëson shkopin e të moshuarit, mantelin e padukshëm dhe gurin e ringjalljes, tre artikujt që duhet të zotëroni për të zotëruar vdekjen.

Harry Potter është një seri romancash fantastike të shkruara nga autorja britanike J. K. Rowling. Romanet kronikojnë jetën e një magjistari të ri, Harry Potter dhe miqtë e tij Hermione Granger dhe Ron Weasley, të gjithë janë studentë në Hogwarts School of Witchcraft dhe Wizardry. /Prive.al

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Show Bizz

Lansimi i albumit\ Noizy përgatit një surprizë të madhe, ka një kërkesë për fansat

Show Bizz

“Kam gabuar si dreqi, boll durova”, Kiara vazhdon të shpërfaqë sjellje të çuditshme në BBVA

Show Bizz

Dy të famshmet krishtere shqiptare që po agjërojnë Ramazanin: Më fal qetësi dhe kënaqësi shpirtërore

Show Bizz

Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto