Lajme

Nis takimi i tretë mes LDK-së dhe LVV-së

Ka nisur takimi i tretë i grupeve punuese të LDK-së dhe Vetëvendosjes. Takimi është duke u zhvilluar në selinë kryesore të LDK-së. Kujtojmë se nga takimi i fundit, dy partitë janë pajtuar për formatin qeverisës me 12 ministri. Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti…
Lajme

Vazhdojnë takimet VV-LDK për arritjen e koalicionit qeverisës

Dy grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të vazhdojnë me një takim tjetër në përpjekje për arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës. Në një intervistë për KosovaPress, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti tha…