Lajme

Takohen Kurti dhe Mustafa

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti janë takuar sot në hotel Sirus, mëson Gazeta Express. Ky takim vjen një ditë para së të përfundojë afati për koalicione parazgjedhore. Temë kryesore është një bashkëpunim eventual në mes të dy…
Lajme

Koalicionet e minutave të fundit

Njohësit e rrethanave politike në vend, Shkëlzen Maliqi dhe Imer Mushkolaj, kanë folur për mundësinë e koalicioneve parazgjedhore në minutat e fundit. Ata kanë thënë se lidhja e koalicioneve parazgjedhore në minutat e fundit është e mundshme. Maliqi dhe…
Lajme

Mustafa ashpërson tonin me VV-në

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar përsëri lidhur me mundësinë e lidhjes së një koalicioni të mundshëm me Vetëvendosjen e Albin Kurtit. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa ka thënë se nuk i jep të drejtë VV-së që të përzihet për kandidatin…
Lajme

VV-ja e konfirmon: Nuk ka koalicion me LDK-në

Ka kohë që Lidhje Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë biseduar për një koalicion të mundshëm parazgjedhor. Por duket se me kandidimin e Vjosa Osmanit për kryeministre – ky bashkëpunim ndërmjet tyre së paku para zgjedhjeve ka marrë fund. VV-ja…