Lajme

Kryesia e LDK-së mblidhet para takimit me Vetëvendosjen

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot në ora 13:00, kanë konfirmuar për Gazetën Express nga LDK-ja. Ky takim i krerëve të Lidhjes Demokratike vjen pak orë para se të njëjtët të mbajnë edhe takimin e parë me Vetëvendosjen për t’u…
Lajme

Këta janë 5 kandidatët e LDK-së më të votuar në Pejë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar numërimin e të gjitha votave të rregullta, ku deri më tash sipas rezultateve Lëvizja Vetëvendosje është e para, e dyta Lidhja Demokratike e Kosovës dhe e treta Partia Demokratike e Kosovës. E votat e kandidatëve për…
Lajme

Përfundon numërimi në Podujevë, LDK’ja del e para

Komisioni Qendor Zgjedhor ka përfunduar procesin e numërit të votave në Komunën e Podujevës. Fituese në këtë komunë ka dal Lidhja Demokratike e Kosovës, raporton Express. Në bazë të rezultateve të publikuara në ëeb faqen e KQZ’së, LDK’ja ka marrë rreth…