Lajme

Hoti, LDK e përkushtuar për të ndërtuar institucione stabile

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka dhënë detaje për takimin e sotëm të Grupit Parlamentar të LDK-së. “Diskutuam për zhvillimet e fundit. LDK mbetet e përkushtuar për të krijuar vetëm institucione stabile, në përputhje…
Lajme

Vjosa ia “gjuajti topin” VV-së për takimin e radhës

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës që nga e hëna s’kanë zhvilluar takime për finalizimin e marrëveshjes së koalicionit, konkretisht ndarjes së posteve. Sherri për mos-takim ishin deklarata televizive të numrit dy të LVV-së, Glauk…
Lajme

VV dhe LDK, vazhdon takimi për çështjet ende të hapura

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të ulen sërish në tryezë për të mbyllur të gjitha çështjet të cilat kanë mbetur të hapura. Një ditë pas takimit të krerëve të partive Kurti-Mustafa, grupet punuese me…
Lajme

Sot zhvillohet takim mes Kurti dhe Mustafa

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet për emërimin e presidentit pas dy viteve…
Lajme

Posti i presidentit mos të përfshihet në bisedimet LVV-LDK

Çështja e presidentit të ardhshëm të Kosovës pritet të përfshihet në bisedimet në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, për marrëveshjen eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës. Por, njohësit e rrethanave politike e kanë…
Lajme

Drejt zgjedhjeve, nuk e duan Nismën e AKR-në në Qeveri

Dy partitë që dolën të parat nga zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk do të pranojnë ta formojnë qeverinë e re me asnjërën nga partitë që kanë keqqeverisur në mandatin e kaluar, duke përjashtuar kështu një…