Lajme

Gjykata Supreme jep fjalët e fundit për zgjedhjet

Tre kandidatë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe një i Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilëve po u kontestohet mandati i deputetit me vendimin e PZAP-it për t’i përjashtuar nga rezultati përfundimtar votat e ardhura nga Serbia, janë ankuar në Gjykatën…
Lajme

Koalicioni sipas LDK-VV është Nisma-LDK-VV

Paneli për Ankesa dhe Parashtresa gjatë ditës së djeshme e ka pranuar si të bazuar ankesën e koalicionit Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë për anulimin e kutive të ardhura nga Serbia. PZAP gjithashtu vendosi edhe për rinumërimin e…
Lajme

LDK, sot mban mbledhje me kryesinë

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. LDK dhe VV pritet që brenda dy-tri ditëve të…
Lajme

Vazhdon takimi i grupeve punues LVV-LDK

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, sot do t`i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje, duke filluar nga ora…
Lajme

Sfida e sotme e Lutës, s’ka të bëjë me koalicionin me VV-në!

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me ekipin e tij do të përballen sot me qytetarët në takimin e madh publik. “Kryetari Haziri dhe bashkëpunëtorët i mirëpresin kontributet tuaja në debat. Takimi mbahet në ora 11:00, në sallën e Teatrit…
Lajme

Mustafa: Vjosa Osmani ende është kandidate për kryeministre

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa tha se Vjosa Osmani për LDK-në është ende kandidate për kryeministre e jo për ministre të jashtme. Këto deklarata i dha në RTV21, pas deklaratave të kandidatit për kryeministër të LVV-së, Albin Kurti se Vjosa do ta kryente me shumë…