Sport

Luis Ortiz vjen me deklaratën e vitit – këto janë fjalët e tij pas u nokautua në rundin e shtatë

Tashmë ka përfundua meçi historik ndërmjet Wilder dhe Ortiz, i cili u mbyll me fitore për amerikanin, pasi dhuroi një nokauti të fortë në rundin e shtatë drejtë kundërshtar të tij.

Ortiz gjatë gjithë kohës ishte i matur, por në një moment ai u shpërqendrua dhe Wilder nuk e humbi rastin që ta rrëzoi atë përtokë, shkruan Reporteri.net.

Ndërkaq, pas humbjes ka folur edhe Ortiz, i cili tha se ishte punë sekondash rrëzimi i tij, ai shkon tutje ku thotë se fizikisht dhe mendërisht ishte gati, por nuk e din se çfarë ndodhi në rundin e shtatë.

“Ky është boksi. Ishte ose ai ose unë. Plani ishte të punojë, të punojë, të punojë. Unë po e realizoja në plan, por pastaj dështova. Isha efektiv. Siç thotë Wilder, gjithçka për të cilën ka nevojë është një sekondë. Të gjithë e panë fizikisht dhe mendërisht unë isha gati, por një godtije është gjithçka që duhet”, deklaroi Ortiz.

“Rrëshqita grushtin gabimisht. Jam i tronditur dhe i zhgënjyer, “tha 40-vjeçari Ortiz.

Postime të ngjajshme
Sport

E zbulon Federata e Futbollit të Bosnjës: Kjo është arsyeja pse nuk luajnë me Kosovën

Sport

Tani edhe në xhirim të ngadalësuar, shikoni edhe një herë momentin kur Wilder e nokautoi Ortizin

Sport

Wilder befason të gjithë: Pasi nokautoi Ortizin i lyp fer këtij boksieri

Sport

Ja kur zhvillohet turniri i festës së flamurit i organizuar nga Liga e Veteranëve