Sport

Këto janë pesë arsyet pse Liverpooli nuk e riktheu Coutinhon

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Philippe Coutinho është duke shpresuar se me kalimin te Bayern Munich mund të ringjallë karrierën – pasi Liverpoolit nuk ishte këmbëngulës për ta rikthyer në ekip.

Kalimi i brazilianit te Barcelona 18 muaj më parë u shndërrua në një gabim të madh pasi Coutinho nuk arriti të prodhojë formën që e kishte bërë në Anfield Road.

Futbollisti 27-vjeçar dëshironte të rikthehej në Merseyside pasi blaugranat vendosën të shkurtonin humbjet e tyre.

Ëndrra e brazilianit u realizua për 145 milionë euro duke kaluar te spanjollët, por që zhgënjeu me paraqitjet në La Liga.

Por bordi i klubit anglez në konsulltim me trajnerin Jurgen Klopp, bazuar në disa arsye refuzuan ta transferojnë sulmuesin anësore dhe pesë prej tyre mund t’i lexoni më poshtë.

– Shumë i shtrenjtë rikthimi

– Nuk do të arrinte të bënte vend në formacionin aktual startues

– Fansat kundër brazilianit

– Ka kërkuar të ishte lojtari kryesor i ekipit

– Forma e dobët në Barcelonë

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv