Sport

Shaqiri vendos për të ardhmen e tij

Për shkak të një problemi te pulpa, Xherdan Shaqiri ka qenë i detyruar të humbasë ndeshjet e javëve të fundit me Liverpool. Por tashmë, sikurse raportohet nga “Liverpool Echo” vetëdeklarohet gati të kthehet. “Besoj se kam një të ardhme te…
Sport

Liverpool me dy mungesa të mëdha për ndeshjen e radhës

Liverpool ka marrë një goditje të madhe para ndeshjes së fundjavës, duke u përballur me dy lëndime para sfidës me Crystal Palace. Mohamed Salah dhe Andy Robertson, nuk do të paraqiten kundër Crystal Palace në fundjavë, shkaku i lëndimit. Sipas ‘Sky Sport…
Sport

Man United – Liverpool, formacionet e mundshme

Sot në ora 17:30 në kuadër së javës së nëntë në Premier Ligë, do të zhvillohet ndeshja mes Manchester United dhe Liverpool. United këtë sezon është në formë të mjerueshme dhe po kërkon që t’iu rikthehet fitoreve. Nga ana tjetër Liverpool gjatë këtij…
Sport

“Klopp nuk i beson Shaqirit”

Situata e Xherdan Shaqirit tek Liverpool nuk është më e mira e karrierës së tij. Ylli me prejardhje nga Kosova nuk është pjesë e planeve të Jurgen Klopp, përkundër faktit se pëlqehet nga tifozët, por edhe punon shumë për pozitën e tij. Shaqiri refuzoi…
Sport

Man Utd pa dy yjet e skuadrës kundër Liverpoolit

David de Gea dhe Paul Pogba kanë mbetur jashtë listës së lojtarëve të Manchester United për derbin e së dielës kundër Liverpoolit në Premierligë. De Gea të martën iu është nënshtruar skanimeve pasi vuan nga një lëndim i pësuar në kualifikuesen për Euro…