Sport

Karius është nëna e vakive, i lindur për gabime!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Loris Karius si duket është një portier i lindur për të bërë gabime.

Portieri gjerman do të mbahet mend gjatë për gabimet që kishte bërë në finalen e Ligës së Kampionëve ku Reali kishte mposhtur Liverpoolin 3-1, shkruan Reporteri.net

Karius tani është pjesë e Besiktasit, ku edhe aty është duke bërë gafa të shpeshta.

Video Player

00:00
00:12

Në një ndeshje miqësore kundër Altinordu gjermani nuk e kontrolloi topin në mënyrën e duhur pas një krosimi të lehtë dhe kështu shënoi një autogol.

Sikur të mos mjaftonte kjo, ai bëri edhe një tjetër gabim duke mos mundur që ta ndalë një top të lehtë të kthyer nga bashkëlojtari i tij.

<blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”en”><p lang=”tr” dir=”ltr”>Karius&#39;u Antalya havası çarptı. <a href=”https://t.co/DkfwgRXfhJ”>pic.twitter.com/DkfwgRXfhJ</a></p>&mdash; Radar Spor 🅙 (@radarspor) <a href=”https://twitter.com/radarspor/status/1215632726369492993?ref_src=twsrc%5Etfw”>January 10, 2020</a></blockquote>
<script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv