Sport

Djali i ish futbollistit të njohur kosovar drejt hapave të babit të tij

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Leon Qubreli, nga Mitrovicë është një talent i madh i futbollit, ku bënë karier në Austri.

Leoni, si duket futbollin e ka trashegim nga babai i tij, ish futbollisti më i mirë në Kosovë Jeton Qubreli.

15-të, vjeqari nga Mitrovica, ka qenë i ftuar edhe në kombëtaren e Kosoves U15, dhe deri me tani ka pasur suksese të shumta në Austri, me grupmosha të ndryshme.

Futbollin e kishte filluar në moshën 5 vjeqare dhe tashme synimet e tij janë që të kaloj në ndonjē klub më të madh.

Gjatë kohes sa ishte në Kosovë tek familja, ai ka bërë ushtrime të rregullta me KF Trepçen’89, ku edhe i ka feleminderu të gjithë për mikpritje, sidomos kryetarin e klubit Abedin Zeken dhe trajnerët Shpetim Idrizin dhe Enver Salihun.

Momentalisht Leon Qubreli është pjesë e ekipit SV Gmunden që benë gara në ligë të tret të Austrisë./Mitrosport

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv