Sport

ZYRTARE: Skuadra kosovare befason me transferin e parë në vitin 2020

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Skuadra e Kikës ka prezantuar transferin e parë këtë afat kalimtar.

Atdhetar Latifaj tashmë është bërë zyrtare si futbollist i ri i skuadrës nga Hogoshti, shkruan Gazeta Olle.

“Mesfushori Atdhetar Latifaj, edhe zyrtarisht është pjesë e klubit tonë.

Atdhetari pritet t’i japë kaulitet dhe siguri më të madhe mesfushës tonë për sezonin pranveror.

Latifaj ka qenë edhe më herët pjesë e klubit tonë dhe është një lojtar me kualitet të lartë”, shkruan KF Kika në Facebook.

Kika, edicionin vjeshtor në Ligën e Dytë e kishte mbyllur në pozitën e pare me 35 pikë, njësoi si skuadra nga Prizreni, A&N.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv