Sport

Zbulohen lojtarët kuqezi që do marrin pjesë në miqësoren e yjeve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një organizimin madhështor do të zhvillohet, teksa në vendin tonë, më 10 janar, do të luhet një miqësore me pjesëmarrjen e veteranëve të Kombëtares shqiptare, atyre të Italisë kampione bote në 2006-ën, veteranëve të Turqisë pjesëmarrëse në botërorin 2002, si dhe veteranëve të Greqisë së artë, që triumfoi në “Euro 2004”.

Kjo ndeshje miqësore organizohet nga Andi Lila, me moton “Luajmë dhe rindërtojmë së bashku”. Të gjitha të ardhurat nga biletat do të shkojnë për të prtekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kjo sfidë do të zhvillohet në 10 janar, në “Air Albania”, duke filluar nga ora 18:00. Vetë Andi Lila përmes postimeve në rrjetet sociale ka zbuluar lojtarët shqiptarë që do të jenë prezentë në fushë.

Ja lojtarët e Shqipërisë:

Foto Strakosha, Lorik Cana, Edvin Murati, Alban Bushi, Igli Tare, Altin Lala, Besnik Hasi, Altin Rraklli, Erjon Bogdani, Arjan Beqaj, Artim Shaqiri(Maqedoni e Veriut), Klodian Duro, Ervin Bulku, Armend Dallku, Nevil Dede, Debatik Curri, Hamdi Salihi, Redi Jupi, Nderim Nexhipi(Maqedoni e Veriut) dhe Adrian Aliaj. Trajner do të jetë Ilir Shulku.

 

 

 

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv