Sport

Trajnerët gjerman me akademitë e tyre, tashmë ndodhen në Kosovë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajnerët gjerman me akademitë e tyre,
Maik Kaszemeikat dhe Norbert Henkel tashmë ndodhen në Kosovë, shkruan BlicMedia.

Siç ju kemi njoftuar edhe më herët,nga data 20 deri më 22 gusht, 2019 të gjithë të apasionuarit pas futbollit në qendrën AFF (Qendra Sportive Trajnuese) do ta kenë mundësin për ushtrime dhe testime nga trajnerët gjerman të cilët ishin lojtarë në Bundesligë,tash me akademitë e tyre.

Qendra AFF ka dëshmuar tashmë se është lider në dërgimin e talentëve në arenat ndërkombëtare,së fundmi në maj të këtij viti ishim në Gjermani për prova me 17 lojtarë ku 5 nga ta u pranuan dhe jan në rregullimin e dokumentacionit dhe mësimit të gjuhës,njëri ndër ta mund të ishe edhe ti andaj mos e humb këtë shans.

TRAJNERËT:

✅Maik Kaszemeikat, pronar i Akademisë “Sons of Soccer” që bënë kualifikimin e lojtarëve dhe dërgon ata në skuadrat gjermane,të njëjten gjë që e bëri edhe me 17 lojtarët e ftuar në muajin maj, ku 5 nga ta u pranuan,dhe pritet mbrenda 6-7 muajve të luajn në 5 ligat e para Gjermane.

✅Norbert Henkel, ish lojtarë i Bundesligës – Hertha Berlin, dhe shumë klubeve tjera, bënë përgaditjen e lojtarëve dhe kualifikimin e tyre nëpër akademi gjermane dhe ato europiane.

PLANPROGRAMI:
Kampi do të zgjasë 3 ditë 20, 21 dhe 22 gusht, 2019, stërvitje do të zgjasin 1 deri në 2 orë të ndara në grupe të vogla, gjatë kësaj kohe trajnerët do ti mbajnë ushtrimet dhe do të marrin shënime shtesë për kualifikuesit që do të përzgjedhen dhe do të ftohen për prova në Gjermani. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv