Sport

Lajm katastrofal për Eros Grezdën!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Eros Grezda duhej të largohej nga Rangers, por nuk arriti të gjente një ekip gjatë merkatos së verës.

Sulmuesi kishte disa interesime nga kampionati francez, por që u refuzuan. Trajneri Steven Gerrard tha se nuk përmbushnin synimet e klubit. 

Legjenda e futbollit anglez nuk e llogarit aspak shqiptarin, madje e ka nxjerrë jashtë ekipit. Gjakovari është detyruar të luajë me të rinjtë e Rangers në një ndeshje miqësore që këta të fundit zhvilluan kundër ekipit të Fleetwood Town U-23. Shqiptari e nisi si titullar në fitoren 0-2 të ekipit skocez. 

Grezda është jashtë planeve të Gerrard, por klubi po mundohet ta mbajë në formë dhe të angazhuar. Lojtari i kombëtares konsiderohet si një nga dështimet më të mëdha të merkatos së kaluar. 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv