Sport

Super sulmuesja Dafina Tahiri flet për transferimin te KFF Kijeva

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

KFF Kijeva  ka zyrtarizuar transferimn e sulmueses Dafina Tahiri, shkruan BlicMedia.

Dafina edicionin e kaluar ishte pjesë e KFF Kosova e Prishtinës me të cilën skuadër shënoi plotë 15 gola nga gjithsejtë 9-të ndeshje të zhvilluara.

Për këtë transferim sulmuesja ka folur në një prononcim ekskluziv për BlicMedia.

“Me punet e pandalshme dhe të palodhshme synojë të arrijë majat e suksesit dhe ta bëjë krenar familjen time që më ka mbështetur gjithmon”, ka deklaruar Dafina Tahiri.

Se 15 vjeçarja është një super talente tregon edhe fakti se është zgjedhur futbolliste e vitit në komunën e Kastriotit (Obiliq).

Së fundmi  Dafina ishte pjesë e Qendrës Sportive AFF. /BlicMedia.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv